+90 (216) 515 48 65

Otomasyon Programları

Home Otomasyon Programları

İletişim Bilgileri

Fornax Mühendislik ve Yazılım San. Tic. A.Ş
NO:100 B Blok D:36/A, 34873, Kartal/İSTANBUL

Telefon: + 90 (216) 515 48 65

E-Posta: info@fornaxsoftware.com

power

Otomasyon Programı Nedir

Bazen altyapı otomasyonu olarak da adlandırılan IT otomasyonu, insanın IT sistemleriyle etkileşimini değiştirmek veya azaltmak için tekrarlanabilir talimatlar ve süreçler oluşturmak amacıyla yazılımın kullanılmasıdır. Otomasyon yazılımı, çok az veya hiç insan müdahalesi olmadan görevleri yerine getirmek için bu talimatlar, araçlar ve çerçevelerin sınırları dahilinde çalışır.

Otomasyon, IT optimizasyonu ve dijital dönüşümün anahtarıdır. Modern, dinamik IT ortamlarının her zamankinden daha hızlı ölçeklenebilmesi gerekir ve bunun için IT otomasyonu hayati önem taşır.

Neler Dahil

Teorik olarak, eğer bir IT görevi ise, o göreve belirli bir düzeyde otomasyon uygulanabilir. Böylece, otomasyon, ağ otomasyonundan altyapıya, bulut sağlama ve standart işletim ortamlarına (SOE’ler) ve ayrıca uygulama dağıtımı ve yapılandırma yönetimine kadar her şeyle bütünleşebilir ve bunlara uygulanabilir.

Otomasyon yetenekleri ve uygulamaları kapsayıcılar gibi belirli teknolojilere, DevOps gibi metodolojilere ve bulut, uç bilgi işlem, güvenlik, test ve izleme / uyarı gibi daha geniş alanlara kadar uzanabilir. Tüm uygulamalar aynı şekilde oluşturulmaz. Farklı ayarlar, dosya sistemleri, portlar, kullanıcılar gerektirirler … liste uzayıp gidiyor. Otomatik temel hazırlığı yaptıktan sonra, bu kaynaklara ne yapmaları gerektiğini söyleyebilmeniz gerekir. Uygulama ortamınızın nasıl göründüğünü bir belgede, e-tabloda, metin dosyasında veya hatta e-postada saklamak, uygulamalarınızı barındırmak için tekrarlanabilir, sağlam bir ortam elde etmenize yardımcı olmaz. Daha fazla sistem, daha fazla örnek ve daha fazla karmaşıklık kazandıkça, sistemlerin nasıl göründüğünü kaydetmenin daha iyi bir yoluna ihtiyacınız vardır, böylece bunları etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

chemical img
power img

İşlerinizi otomatikleştirmek ve otomasyon sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak

için iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Otomasyon Programları Hangi Alanlarda Gereklidir

  • Sağlama, çıplak metal veya özel, hibrit veya genel bulutta ağır kaldırma ile ilgilidir. İş sistemlerini çalıştırmak için altyapıya ihtiyacınız var ve bu altyapı kurulmalıdır. Bir veri merkezindeki raflar, kutular ve kablolarla ilgili olan şey artık (çoğunlukla) yazılım tanımlı veri merkezlerinden, ağlardan ve depodan sanal makinelere ve kaplara kadar sanallaştırılmış varlıklarla ilgilidir.

  • Büyük olasılıkla, tek bir makineye tek bir hizmet dağıtmıyorsunuzdur. IT’niz muhtemelen bundan biraz daha karmaşıktır. Birden çok veri merkezi ve altyapıda birden çok uygulamanın yönetilmesini ve bakımını gerektirir. Evet, genel, özel ve karma bulut dağıtımlarınız da var.

  • Güvenlik, uyumluluk ve risk yönetimi politikalarını tanımlayın, uygulayın ve sorunları altyapınız boyunca otomatik adımlar olarak oluşturarak düzeltin. Güvenliği IT süreçlerinizin ön saflarına taşıyın ve otomasyon sayesinde daha proaktif olun.

Search