+90 (216) 515 48 65

Endüstri 4.0

Home Endüstri 4.0

İletişim Bilgileri

Fornax Mühendislik ve Yazılım San. Tic. A.Ş
NO:100 B Blok D:36/A, 34873, Kartal/İSTANBUL

Telefon: + 90 (216) 515 48 65

E-Posta: info@fornaxsoftware.com

fornax software endüstri 4.0

Endüstri 4.0 Nedir?

Teknolojinin bugünkü günlük yaşamımızda büyük bir rol oynadığına dair bir soru yok, ancak içinde yaşadığımız gittikçe daha fazla bağlanan kültürün endüstri dünyası üzerinde de etkisi var. Geleneksel üretim ve endüstriyel platformların ve uygulamaların en yeni akıllı teknoloji ile büyüyen kombinasyonuna verilen Endüstri 4.0’a hoş geldiniz. Bu öncelikle, artan otomasyon, gelişmiş iletişim ve izleme ve insan müdahalesine gerek kalmadan sorunları analiz edebilen ve teşhis edebilen akıllı makinelerin beğenisini sağlamak için büyük ölçekli M2M ve Nesnelerin İnterneti (IoT) dağıtımlarının kullanımına odaklanmaktadır. Endüstri 4.0 zaten fabrikaların giderek otomatikleştiğini ve içindeki makinelere birbirlerini analiz etme ve iletişim kurma yeteneği verildiğini görüyor. Bu daha sonra insan çalışanlarını serbest bırakarak şirketlere çalışanları diğer görevlere açık bırakan daha akıcı süreçler sağlar.

Endüstriyel Devrimler ve Endüstri Devrimlerinin içinde 4.0’ın Yeri

Endüstri 4.0 ne yeni bir teknoloji biçimi ne de bir iş ideali değil, aslında 10 yıl önce mümkün olmayan sonuçlara ulaşmak için yeni gelişmelerden esinlenen yenilenmiş bir yaklaşım.Aynı zamanda “dördüncü sanayi devrimi” olarak da etiketlendi – ama bu tam olarak ne anlama geliyor?İlk sanayi devrimi, 19. yüzyılda İngiltere’nin tarımdan fabrika üretimine geçtiğini gördü. İkincisi, 1850’lerden I. Dünya Savaşı’na kadar olan dönemi kapsıyordu ve fabrikaların erken elektrifikasyonu ve ilk seri üretim musluğu ile sonuçlanan çeliğin tanıtımı ile başladı.Son olarak, üçüncü sanayi devrimi, 1950’lerin sonlarından 1970’lerin sonlarına kadar olan analog, mekanik ve elektronik teknolojiden dijital teknolojiye geçiş anlamına gelir. Dördüncüsü, dijitalleşmeye doğru hareket. Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti’ni ve sensörler gibi siber-fiziksel sistemleri, üreticiler ve üreticiler tarafından işlerini analiz etmek ve iyileştirmek için kullanabileceğiniz çok miktarda veri toplamak için kullanır. Büyük veri ve analiz platformlarındaki son gelişmeler, sistemlerin büyük veri kümelerinde dolaşabileceği ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek bilgiler üretebileceği anlamına gelir.

fornax software endüstri çözümleri
fornax software endüstri ve metalurji

Endüstri 4.0’a Entegre Olmak İçin

Bizi arayın, sanayi devrimini kaçırmayın.

Bize Ulaşın

Endüstriyel Gelecek

Endüstri 4.0’ın kalbinde yer alacak akıllı fabrikalar, tedarik zincirinde ve üretim hattında çok daha yüksek düzeyde otomasyon ve dijitalleşme getiren bilgi ve iletişim teknolojisine sahip olacak. Son derece üstün maliyet verimliliği ve daha kaliteli mal veya hizmet sunmak için karmaşık görevleri tamamlamak için kendini optimize etme, kendini yapılandırma ve hatta yapay zeka kullanan makineler anlamına gelir. Maliyet ne olursa olsun, Endüstri 4.0’ın değeri verimliliği arttırmak ve tüm seviyelerde verimsizliği ortadan kaldırmak ve onu zamanımızın en değerli fikirlerinden biri haline getirmek çağımızın ve ülkemizin en önemli problemlerinden biri olmak zorunda.

Search